aktivní rekreace skautů z Paříže a Prahy.

25.8.2008

Scouts et Guides de France de Bécon přišli pěšky od vlakové zastávky Libkovice ve čtvrtek 14. srpna a hned začali rozbíjet tábor. Česká parta z pražského skautského oddílu Lumturo se postupně přidávala následující týden. Ve Střížkově sadu si vybudovali útočiště pro pohodlné trávení následujících dvou týdnů aktivní rekreace.

Participace na archeologickém průzkumu v zámeckém areálu, odkrývání historického dlážděného chodníku, štěpkování haldy odpadního dřeva... to je částečný výčet prací, které po dopoledních minulého týdne podstupovalo cca 35 francouzkých i českých skautů. Odpoledne byl program volnější: poznávací hry, výlety za poznáním, výlety za koupáním.
rásné počasí na koupání se zvlášť hodilo, poněvadž používání sprch fotbalového klubu pro upocené pracanty neprošlo zas až tak hladce, jak bylo původně s obcí domluvené. Takže díky za ty dny kdy se dalo jet do kaolínky nebo lomu a díky správě zámku Valeč, že také poskytla svou hostovskou koupelnu.
Uprostřed pobytu se celá skautská banda nalodila do legendárního autobusu ze Starců na chmelu, aby se jela podívat na relikviář sv. Maura. Z Bečova nad Teplou dál na Loket a odkud do Vojkovic, ale to už po vodě dílem v kánojích, dílem na raftech.
Rozlučkový večer se odehrál ve vinárně U Hroznu a hotovo.
Podařilo se navázat příjemné mezinárodní partnerství dvou skautských oddílů - z Bécon ve Francii a z Prahy 3 v ČR. Pro budoucí spolupráci se obě strany tváří nadšeně, aby ne, když se družba odehrávala v malebném prostředí Valečska.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz