vrtání podia pro povaleč

28.7.2008

Poslední dny probíhají horečné přípravy mejdanu Povaleč. Zklidněním přispěla ladnost, se kterou zemní vrták umožníl rychlou stavbu céčka - alternativního podia ve Střířkově sadu.

Tonda s Jindrou dobrou půlhodinu vyměřovali hranice pro chapito, ve kterém proběhne alternativní část programu festivalu Povaleč 2008. Další půlhodinu tloukli do země kolíky, aby bylo jasné, kde mají být usazené patky pro pódium. Konečně určeno, teď nějak ty kolíky nahradit pořádně hlubokýma, ne moc konickýma dírama s pevnou boční stěnou.
"Ty vago, to se udřeme" říká Tonda.
"Jak bychom mohli, vždyť nemáme čím, lopatu jsme nechali v chalupě, krumpáč snad ani není." pravil Jindra.
"Hm, hele, čum na to, tamhle je traktor má něco vzadu, třeba by se to hodilo..." shání naději Tonda.
A vskutku, nedaleko pracuje traktor New Holland T5040 a hle, on má na tříbodovém závěsu zemní vrták. No tě pic, jaká náhoda.
Takže už jen postupně vytahovat kolíky, aby se nepletly a vzniká ním jedna úhledná, přesně vykrojená díra s vynesenou hlinou pěkně po obvodu za druhou. Za chvilku hotovo, na třicet děr, se ktrými by se lidská síla s lopatou, krumpáčem, rejčkem pachtila dva dny je zde vmžiku. Snad ani nafty se nevypálilo tolik, kolik by jí přeneseně zkonzumovali manuální dělnící. Zkrátka se to povedlo.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz