valečská živočišná párty

12.7.2008

už skončila. Ostříhali jsme několik skopců bez jediného šrámu, což je co říct, poněvadž jehněčí vlna je celá měkčí a neodpadává tak snadno, zároveň lanolinu nemá tolik, takže se musí furt mazat hlava a tak všeobecně prostě se malá zvířátka mrcasí víc než klidné velké beliny.

Vlnu jsme takzvaně mykali na Lenčině česačce až z Nového Zélándu. Co s namykanýma plátama dál, se uvidí. Zatím o tom povídáme a není čas na víc.
Jedno jehně jsme si ogrilovali a úplně se kolektivně rozplývali nad jeho delikátností. Jednalo se o kříence romanovské ovce s Clun Forestem, zmasilost akorát, stáří jakbysmet, prostě dobře ohlídané. Jehně narozeno letos v lednuv na ranči Beraní ráj u Nasavrk. Točil Metod.
Dorazila rodina Králových, máma, 3 syni a 4 border kolie na vodítkách. Ukazovali divy a naháněly, kam se nám zachtělo. Nato, že ovce viděly pracovního psa poprvé v životě, pes tohle stádo také, tak spolu hezky komunikovali a asi má význam pořídit si starost navíc v podobě pastýřského psa.  Starost x radost?
Nababu nechal na babu hrát své platňy, čímž vytvářel príma kulisu do dne plného krázným počasím. Tak proběhla iniciační referenční party.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz