odvážný Tim reprezentoval své ovčí stádo až v Praze.

13.12.2011

V útlém dětství přišel o matku, pak je vrátili i adoptivní rodiče. Nakonec se stal miláčkem dětí a před pár dny reprezentoval stádo i v Praze.

Tim přišel na svět letos v březnu. Stejně jako jeho bráška dostal gumičku, selen i známky. Krásná, urostlá a příjemná maminka jménem Bible odměnou za nekomplikovaný porod kilo bio ovesného šrotu. Jenomže neuplynulo ani pár dní a objevil se divoký husky (patřil našemu dočasému a málo příznivému sousedovi, o kterém nechceme mluvit) a zardousil jak zasloužilou matku, tak smrtelně poranil i dalších asi pět jěhňat. Tím Tim osiřel. Manželé Peroutkovi z naší valečské vesničky mají kozy, kterým se dennodenně věnují, takže jsme s nimi dohodli, že přijmou do péče i Tima a na flašce s kozím mlékem, že je tzv. vypiplají. Po nějakém čase vylezla travička a Tim se vrátil ke stádu na pastvu.

Jaro znamenalo pro biostatek takřka každodení návštěvy školních tříd. Ukázalo se, že Timova vášeň pro lahev s dudlíkem je velmi atraktivním artiklem a podávat mu tímto způsobem třeba syrovátku, naše návštěvníky velmi baví a povšechně povznáší jejich ducha. Pokud odsud pedagogický doprovod odvážel kolekci vlastnoručně pořízených digitálních fotografií, nechybělo několik s Timem cucajícím dudlík + usměvavé dítko s lahví v dlaních.

O víkendech jsme Tima přikrmovali sami, aby náhodou on nepřišel o svůj návyk a my o část své show. U práce s dudlíkem jsme mlaskali, až si Tim tento zvuk spojil s delikatesou uvnitř lahve. Když se napříště mlaskavé citoslovce ozvalo nad pastvinou, zvedla se zeprostřed stáda Timova hlava a už skopec jeden labužnickěj natěšeně přibíhal.

Před třetím adventním víkendem byl dudlík už někde dávno uklizený, ale reflex napojený na mlaskání neselhal. Jakmile Tim přiběhl, chňapli jsme jej, připoutali mu na krk obojek se zvonkem, naložili do Václavova mercedesu a hurá přes Ďáblice na pražskou suburbii, přesněji do Zdib. Ještě před cestou jsme se ujistili, že se mu během podzimu pod ocasem vytvořilo pár pěkných kaštanů, poněvadž vánoční jarmark se konal při centru Kaštánek. Prej reprezentoval dobře, říkal Václav Staněk.

Magazíny o jídle poslední dobou poukazují na zájem spotřebitelů o potraviny s příběhem. Prý jsou ochotni za příběh i připlatit, píše se o nich. Příběh Tima znáte a Vánoce se svými slavnostními tabulemi se blíží. Objednat se dá, kontakty jsou v kontaktech.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz