povaleč 2009 bude tento víkend

4.8.2009

Střížkův sade opět zažívá tepání pracovního tempa, které je přímo úměrné názvu akce, kterou barokní Valeč o víkendu zažije.

Zejména kluci od čajovny recyklují trámy z mlýneckého kravína, krajinky od Bohumíra, plachty, co se po ročním používání potrhaly, koberce vyměněné za linoleum... Nahoru té boudy nasypeme hlínu a bude na světě naše první zelená střecha. Bouda se stane zázemím pro výrobu čajů všemožné luxusní provenience, zároveň se z ní polynou melodie plné poslechových chill-out beatů a vzdušný stan zajistí odpočinkovou atmosféru. Pro letošek byla čajovna povýšena na samostatnou scénu, stage D.
Vzniká pódium alternativního stage C přímo uprostřed sadu. Na nový rošt ze zmrhalovic hranolků stačí položit desky nebo prkna, zastřešit stanem, natáhnout aparát a show může začít. Bude na co si sednout, obecní traktor přivezl kupu laviček.
Vegetariálnská a bio kuchyně to má na háku, zatím řešíme, co kde bude, jak to bude a během pátku dopoledne vše zbudujeme. Materiál je, což je príma, ruce přijedou také a jídelníček z hlavy vytáhneme až za pár dní, nejpozději ve vhodném nákupním středisku. Každopádně naservírujeme sojový guláš, couscous na slano, možná na sladko, na snídaně možná musli a jestli se mi podaří chytit jehně, tak i jehněčí nudličky se zeleninou z lokálních zdrojů. Chleba od Pípů má každý rád, tak i ten. Možná zprovozníme pec na chleba a bude krásný náš čerstvý první. Samozřejmě biostatková pálenka ze Střížkova ekosadu jak po panácích, tak půllitrech.
Zpříjemněním našeho jídelního koutku bude sousední stan s nabídkou fairtrade kávy a souvisejících laskomin. Čerstvě pražená voňavá projde kávovarem a plynule se přelije do biodegradibilních kelímků. Dobrou chuť bez přispění k sociálním i ekologickým neduhům společností dnešní i předchozích.
Kdejaká vesnice nebo městská čtvrť má svého otravu, který minimálně kazí náladu a vypouští negativní vlny, pokud rovnou reálně nekomplikuje. I naše barokní vesnice jednoho takového má. Dušuje se tím, že to Povalči nedaruje, např. že zavolá policajty, zatrhne dříve slíbené atd... Ani pan starosta s tím nehne, není s ním moc řeč a je nemožné odhadnout jeho nálady. Co se dá, je snažit se nezavdávat příčiny k výtoku z černých zákoutí jeho duše. Dohodnuto?
Tak jo, jdeme na to, přijeďte se veselit na festival mejdan Povaleč 2009 v barokní vesnici Valeč v podhůří Doupovských hor.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz