paseme bio jehničky

8.5.2008

Jsou v sadu. Čeština nemá ve zvyku dávat sloveso na začátky svých vět, ale v tomto případě jsem jí nevyšel vstříc, poněvadž onomu JSOU předcházelo martyrium. Kříženky ClunForestů s Romanovkami - samičí jehňátka a pár beránků trávili čtyři hodiny v přívěsu (způsbilém pro přepravu živých zvířat), čerstvě odstavené, se širokou průtrží hustých mračen za Prahou, to celé s polovičními papíry odpovědné osoby.

Zkrátka byla ovčí děvčátka zaslouženě vystresovaná. Natolik, že by bylo nadmíru trofalé myslet si, že se nebudou, seč by mohly, snažit se dostat ven i z elektrickou sítí ohrazené šťavnaté pastviny. Daly si holky noc ve stodole Standy Zatloukala, extrémně hnusném brownfieldu. Ráno si zkusily, co je to Minotor s napětím 10 000V. Odtamtud hned do Střížkova sadu, dnes jsem je tam vypustil. Vyběhly ze způsobilého přívěsu, sklonily hlavy a pustily se do zeleně. Před oranžovou sítí držely respekt, takže cpát je do provizorního přístřechu ani nebylo na pořadu. Navíc ten přístřech je fakt škaredá stavba, prostě to, co se dalo z bečovských kůlů, best šalovacích desek a Povaleč modré plachty stlouct během odploledne. Hnusný brownfield, škaredý přístřech... ale pastva zelená, významně výživná, čerstvá, bio. Takže budou nabírat a nabírat, vlastně celý večer to dělaly. Tím pádem pokud se to zdá jako krása, tak ironicky vyzní, že ani ne za rok budou k dispozici jateční jěhňata, mňam, dejte si, kdybychom k tomuto nesměřovali, ani tento text by nebyl.
Nakonec SEO důležitost: to jehněčí bude bio, jelikož sad je bio a travní drn roste pod ním, tím bio sadem, takže celý ten pozemek je bio. Všechno tady na této prezentaci je bio.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz