první med vytočený úspěšně a takřka bez žihadel

3.6.2009

Zase jednou něco poprvé, tentokrát zlatavá lepkavá tekutina, po které se i včely mohou doslova utlouct.

Nakonec se udělalo hezky a rtuť dosáhla někam k pětadvacítce, což umožňuje vytáčet celkem pohodlně. Teplejší med z pláství vylétává snáz než tuhý, to dá rozum. Také včely se tolik nezajímají o to, co se kolem medometu děje a starají se o obsah květů. Pustili jsme se do toho a ačkoli poprvé (rádcem byl lehce pan Konrád, trochu včelařství od Veselého a Internet ani náznakem), nedopadlo to vůbec špatně. Když má člověk k dispozici správné náčiní, seskládají se mu jednotlivé kroky hezky za sebou. Máme-li určené pořadí, jde pak už jen o odhad, jak se který nástroj používá. Riff a cvik a točíme o sto péro. Předtím odvíčkovací talíř a vidlička, potom síto a konev. Jednoduché.

Conevidět se bude točit znovu, jelikož jsme si to tentokrát jen tak nanečisto zkusili. Stali jsme se za to odpoledne na celý rok medem soběstační a další produkce může jít odsud ven. Brzy se med objeví mezi produkty.

Také jsme odevzdali vzorky na vyšetření veterinou. Pan MvDR. Bank přišel, sklenici viděl a že ten med vypadá hezky, je správně barevný i hustý, prohlásil, a nás zahřálo u srdce.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz