pěkná kosa je tu už přes měsíc, s pálenkou na ni.

2.2.2009

Pálenka z biostatku je k mání a hodí se na zahřátí i jemné potrápení chuťových pohárků.

Zpráva, která se čerstvě line webem: Pálenka je na prodej!

Vrata biostatku může začít opouštět nový artikl: ovocná pálenka z moštu hrušek a jablek. Ovoce vyrostlo ve Střížkové sadu, tedy nestříkaném, chemicky nehnojeném, ovcemi vypásaném. Moštovat se začalo při Zimoviště party a pak ještě několik následujících týdnů. Kvas zpracovávali bratři Novákovi z koštického lihovaru Karfíkův dvůr na Lounsku. Aby bylo docíleno nejjemější chuti, technologie jejich výroby je vedena co nejpomaleji a nejšetrněji, Uvolní se tak velké množství aromatických látek a docílí se tím ušlechtilého výrobku lahodné chuti a vůně. Mezi produkty nabídku pálenky najdete i se všemi podrobnostmi.

Chvilku tu i tálo, ale bezprostředně potom opět napadlo několik cm sněhu. Ovce se jím brodí, ale nezdá se, že by tím trpěly. Však mají přístřech se závětřím a suchou hlubokou hřejivou podestýlkou, kam si mohou, kdykoli se jim zachce, zalézt a nakrmit se eko senem od Standy Zatoukala nebo se nalízat bio lizu Trewit. Semtam dostanou i namačkaný oves a to je jim pak hej, po něm se můžou utlouct. Potok protéká prostředkem ohrady a tím, že je napájen z prameniště, nezamrznul ani při těch silvestrovských mrazech. Luxus.

Mají ještě beliny tak týden dva do bahnění, pak začne hukot. A jehňátka, to bude, panečku podívaná a radosti. Držte nám palce, jdeme na to poprvé.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz