biostatek.cz - otevřená debatní platforma pro problém valeč

13.1.2009

Ani proti opozici ani proti pozici, ale pro debatu. Takto shrnuji iniciativu biostatku umožnit debatu nad komplikovanou atmosférou valečské obecní komunity.

Obec Valeč má svou internetovou prezentaci, která by měla pomáhat v orientaci a zrcadlit dění v obci = přehledně nabízet informace o poskytovaných službách, místních atraktivitách a aktualitách. Troufám si říci, že něco takového pod doménou www.valec.cz nikdy nefungovalo. Rád o přístupnosti webu - zvláště obecního - povedu debatu, tím radši, čím víc bude zacílena na napravení ubohého stavu.

Homepage obecních webových stránek, tedy titulní prostor celé prezentace, je zahlcen žalostným obsahem stylisticky odstrašujících výkřiků jedné strany sporu kolem CO, Thyssen, Muzea Řemesel... Příspěvek z 9. ledna situaci ilustruje výmluvně: bude to týden, co tam visí, není uveden autor, ačkoli je text psán v ichformě, kontext v podstatě není, takže článek svébytně ani nedává význam, a není zřejmé, čím článek přispějek lepšímu životu na Valečsku.

Vzhledem k tomu, že komentáře přispívajících uživatelů zůstávají zanořené hluboko v mapě obecních stránek a není zřízeno generální diskusní fórum pro otevřenou debatu, zřizuji substitut na www.biostatek.cz. Neslibuji si kdovíjakou odezvu, ale předložit tuto možnost umím, tak tak činím. Přeji si, aby takový krok vedl ku prospěchu Valečska, jeho krajiny, občanů, historicko kulturních památek...

Na diskusní fórum vede link rovnou z homepage - v záhlaví stránky pod textovým odkazem Valeč FÓRUM.

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz