31 filmových hvězd ozářilo doupovsko chaotickým pobíháním

16.9.2008

Bible, Plíseň, Pejza, Bohouš, Třináctka, Modelka - hlavní reprezentantky dnešního boje na natáčecím place. Dawson Production se na pár dní usídlila ve Valči, kde zejména v okolí zámku natáčela 3 sezony v pekle. Doufám, že vážný film, jiný by se ke zdejší krajině těžko hodil. A konec 40. let v Čechách zvláště. Snad jím tedy přátelští členové natáčecího teamu nakrknou jen zapšklé diváky nebo nejlépe jen ty, kteří budou hartusit, anž by jej shlédli.

Ovčí stádo mělo akorát spasenou pastvinu u propylejí, když jsme se Zacharym naběhli, otevřeli jim elektrický ohradník a dali najevo, že tady konec. Šly a hned se pustily na lístky do lesa. Když jsme na ně zatlačili, nabraly směr na pastvinu pod letohrádkem, tak jak to znají z jindy. Rozhodně je nenapadlo namířit ke koupadlu v opačném rohu Valečského parku, kde měli filmaři rozložený tábor a kam by se lidem hodilo, aby se pomalu šly pást. Nakonec jsme je dostrkali nejen tam, ale i před zámecký kostel. sloup Nejsvětější Trojice jsme obsypali bio šrotem, produktem ekologického zemědělství, aby v poklidu čekaly, až na ně přijde řada.
Pod svahem supěl traktorista i se svým nákladem 28 balíků slámy, asistující policie, za kostelem pracoval bagr, zpoza přístupu zpátky do klidu zámeckého parku vykukujících několik členů zámecké ostrahy i zámecký zaměstnanec, to je výčet nefilmových elementů, které ovce znervózňovaly. Nejvíc jim však dal chlapík v černém obleku s pohřebním věncem na rameni, který jimi shromážděnými na silnici měl projít. To se povedlo až napotřetí a jakmile se skončilo, ovce se sebraly a zdrhly dolu zkopce do Erazimovic zahrady.
Pak už byl klid, ovce jsme nahnali do Střížkova sadu, vrátili kostýmy, dali si kafe a hurá do pořádné práce, dodělat bránu a ostřihat Metodovi berana.
Dawson Production: 3 sezony v pekle, režie: Tomáš Mašín, hlavní role: Kryštof Hádek, v kinech od října 2009.
Třeba to nevystřinou.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz