Smečka doupovských Čuvačů

3.11.2010

Smečka doupovských ČuvačůBěhem letního Povalče měla naše Bača dostaveníčko s velkým černým kníračem a teď tu máme 8 černých čuvačátek. 5 pejsků a 3 fenky. U dvou z nich bílé znaky na hrudi a špičce ocásku. Mají se k světu od prvního dne, kdy je vrhla jejich máma ve svém doupěti pod jurtou naprosto bez asistence.

Ze stvoření podobných spíš malým ropákům vyrůstají otužilá, čilá štěňata, která už s rozlepenýma očima objevují bezprostřední okolí a trénují své hlasivky náznaky štěkotu i vrčení. Na vratkých nožkách se vydají občas na výlet až na druhý konec podjurtí a tam zachumlaná do vlny, která slouží k odizolování podlahy, kňučí tak dlouho, dokud se k nim nepřiplazíme a nevrátíme je k Bačině vemínku.

K rozebrání budou jen co si je Bača přestane pečlivě hlídat a trochu odrostou, tedy zhruba za měsíc, nicméně k prohlédnutí jsou již teď. Ale pozor, jsou čím dál roztomilejší, takže hrozí, že už bez nich neodjedete!

Necháme je naočkovat, což se má a snad i prospívá. Budeme se s nima mazlit, aby získala kladný vztah k lidem. Udělat z nich hlídací zloduchy budou mít noví majitelé možnost kdykoli později, opačná cesta od ostrých štěkadel k milým štěkátkům je složitější. Hlaste se svižně, některé kousky už jsou zamluvené, jednu fenku se chystáme vyměnit za králíka, další zájemce nabízí 1.800Kč, tak se, milí zájemci,  nechte inspirovat.

Autor: Lenka Navrátilvá   |   Sekce: ZVĚŘ   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz