poslední bohoslužby ve sborovém domě

28.7.2009

V rámci Workcamp Doupov 09 se po šesti letech ve Valči sešla hrstka nejen evangelíků.

Krabčický farář bratr Jan Kupka odsloužil bohoslužbu na lehce ekologiké téma v sále sborového domu ve Valči, kazatelské stanice dvojsboří Podbořany-Kralovice v západočeského seniorátu. Na ekofarmě biostatek tou dobou probíhal Workcamp Doupov 09 a bohoslužby zapadaly do jeho environmentálně laděného programu. Přesněji: slovo, které zaznělo, celý workcamp a snažení jeho účastníků zasazovalo do kontextu dějin boží spásy a možností anticipace druhého příchodu mesiáše.

Posluchačů bylo devět, včetně dvou Honzových dcer. Jediný byl Valečák a i ten pouze poslední rok a půl. Je vidět, že poválečný nájezd evangelíků do tohoto regionl byl pouze generační záležitostí a jistá racionalizace bohoslužebných prostorů by se hodila.

Barokní vesničku VaIeč na úpatí Doupovských hor čeká nebývalý stavební boom. I v momentálním ekonomicky zapeklitém období se pouze v zámeckém areálu prostaví v následujících dvou letech 45 milionů, obec se chystá na realizaci kanalizace a ČOV. Využití sborového domu se sálem táhnoucím se napříč celým druhým nadzemním podlažím, rozsáhlým podkrovím, dvěma byty v přízemí a dvorem s kůlnami a dílnou by tento trend mělo kopírovat.

Internetová prezentace podbořanského sboru mj. schematicky zobrazuje, co se v první fázi má odehrát. Nyní vyklízíme, abychom mohli zavézt materiál a začít stoukat, co se dá, až nás vyřídí úřady.

Podrobnosti na týž kontaktech, co se starají o biostatek.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz