Report z VVVV

3.4.2008

Veselá Valečská Velikonoční Vrigáda probíhala celých 5 dní: Velký pátek 21. března – úterý 25. března 2008. Hlavní atrakcí byl minibagr Pel-Job i s vlekem. Takže hned zkraje děkuji společnosti Mingau Louny za velmi vřelý přístup k celému našemu velikonočnímu úsilí.

Veselá Valečská Velikonoční Vrigáda probíhala celých 5 dní: Velký pátek 21. března – úterý 25. března 2008.
Hlavní atrakcí byl minibagr Pel-Job i s vlekem. Takže hned zkraje děkuji společnosti Mingau Louny za velmi vřelý přístup k celému našemu velikonočnímu úsilí.
Další dík patří těm, kteří do Valče dorazili, hezky po rodinách podle abecedy:
Adélka, Eliška, Jonatan a Josefína Hudcovi, Barbora Veselá, David Urban, Johana a Tonda Střížkovi, Lenka Poubová, Lucie Hajtmanová, Pavel, Petra a Vincent Vokatí, Petr Patera, Pupik alias Pavel Jelínek a Veronika Revická.
Ještě dva psi. Pracovní souhra drtivé většiny vyjmenovaných vedla k... a další seznam:
zasázení 85ti ovocných stromů, vyčištění širokého pruhu dřevinného bordelu  kolem potoka, usazení třiceti kůlů k ohradě, spálení hromad trní a vyhloubení děr pro zadělání pražců v klíčových bodech. Při první a poslední položce pomáhal minibagr, takže kdýž jsme u něj, nutno zmínit, že je to príma hračka, která vskutku usnadňuje rytí v zemi. Nadto jsme se samozřejmě naučili dolévat diesel, ale hlavně nasazovat slezlý pás, sice gumový, ale ocelovými pruty vyztužený. Co bagřík nestihl, udělá se jindy, ještě pro něj využití bude a Mingau jej, věřím, zapůjčí opět. Zmiňuji proto, že atraktivita některé z příštích brigád bude tímto strojem opět zajištěna.

Pel-Job půjčovna Mingau Louny
Chalupa v Zámecké zažila nápor tolika různorodě věkově i komunitně rozdílných obyvatel, jako pravděpodobně dlouho ne. Unesla to. Jistě za to mohla i čerstvě pořízená propan-butanová bomba, dřevěné brikety od Standy Zatoukala a v neposlední řadě nová lázeňská kamna LK 100. Jídla a pití hafo, za vše si dovolím vypíchnout bednu čerstvě vykuchaných pstruhů z Karlových sádek v Rožanech. A padla zřejmě poslední zásoba Kostrčanky vypálené na podzim 2005.
Byy Velikonoce, takže jsme zašli do kostela, mix před a po vatikánského ritu, shodli jsme se - zvláště my, co jsme ve vesnickém valečském kostele byli poprvé - v ůdivu nad úzkostí lodi, ačkoli zvenku budova vypadá mohutně. Co se držení pohanských tradic týče, dámy byly sklamánay, jejich rozčarování, je-li stále živé, má prostor pro vyjádření v umožněné diskusi.
Závěr se skládá z vřelého díky zúčastněným, pomohli úrodě ovoce na podzim a zavezení sadu ovcemi koncem dubna. A načali spoustu prací, co je potřeba je dotáhnout do konce. Příště.

p.s. - zemědělská nutnost - počasí bylo velmi proměnlivé, jeden den nesněžilo a byla zima, další sen byla zima i sněžilo a poslední den bylo nasněženo a krásně.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz