Široké formáty Barbory Veselé

1.8.2010

Široké formáty Barbory VeseléDo půlky srpna bude ve Valečském muzeu viset kolekce obrazů, jichž základem je recyklovaný papír. Výstava je prodejní a použité motivy se tahnou napříč toho, co naše vědomí i to pod ním vnímá. Pro své velké zjednodušení mohu coby lákadlo předložit text, který sestavil Vávra...

Od 8. července do poloviny srpna tohoto roku bude v místním muzeu k vidění výstava s názvem Široké formáty z ruky Barbory Veselé.

Barbora Veselé je s obcí Valeč od mládí svázána a věřím, že některé motivy obrazů Vám budou povědomé. Autorka se zde učila na maturitu stejně jako její děti a stále do Valče s chutí jezdí. Absolvovala Střední uměleckou školu Václava Hollara v Praze. Již řadu let se zabývá úpravami interiérů převážně církevních staveb a grafickou a sochařskou tvorbou. Jako nejvýznamnější dílo lze uvést pomník Jana Palacha a Jana Zajíce na Václavském náměstí v Praze.

Vlastní uměleckou tvorbou se soustavněji zabývá od devadesátých let. Svůj vztah k přírodě demonstruje jak na svých obrazech, tak i v nich samotných. Vlastnoruční papír, který tvoří podklad díla, je vždy recyklátem. Ne tak jejich obsah. V obrazech lze spatřit prchavý okamžik krásy, kterou autorka vidí v okolní krajině a přírodě. Avšak nechci hlouběji rozebírat malby a kresby, které můžete vidět na vlastní oči za několik týdnů ve Valečském muzeu. Přijďte a potěšte své oko i duši.

MgA. Vavřinec Veselý

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: VALEČ   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz