Fotosoutěž: uprchlá Bača, uniklé ovce

1.8.2010

Fotosoutěž: uprchlá Bača, uniklé ovceMáme Slovenského čuvače a stádo ovcí o několika desítkách hlav. Obojí se semtam sebere, najde nebo vytvoří slabé místo v plotě kolem našeho a zamíří tam, kde, soudě podle dopisů, telefonátů, referencí..., vadí. Bača o to víc, čím víc ji občané barokního městečka Valeč krmí lahůdkami typu loveckého salámu, liberereckého párku či moravského uzeného. Jakousi úlitbou budiž soutěž o živé jehně jateční váhy. Vítězem se stane ten, kdo na biostatkový mail zašle ten obrázek zvěře na útěku, který vyhodnotíme jako nejlepší. Žádné kategorie, žádné další podmínky, možná bycho mohli započítat i včelí roje, u kterých se prokáže, že opustily naši maringotku.

1a) na obrázku musí být naše fena Slovenského čuvače Bača tak, aby bylo poznat, že je mimo naše pozemky a bez doprovodu Ing. Lenky, Mgr. Vojtěcha nebo některé s nimi spřízněné duše (WWOOFer, táborník, příbuzný, kamarád, povaleč...)

1b) na obrázku musí být alespoň část našeho stáda ovcí tak, aby bylo poznat, že je mimo pozemky, které nám patří nebo je máme v užívání. Seznam pozemků k nahlédnutí v jurtě.

2) velké, malé, zřetelné, nezřetelné, v barvě, sepii, RGB... je to jedno, za slušnost se dá považovat velikost do 4MB, hezké vyhrají spíš, než nepovedené.

3) pouze v elektronické podobě a zařazujeme pouze ty obrázky, které přijdou v běžně čitelném formátu (nejčastěji .jpg, .pdf, .png, že by .gif?... pochybuju, že někdo pošle .tiff, po úpravách .psd či .eps ale i s tím si poradíme) na adresu vojtech@biostatek.cz do 15. listopadu 2010, co přijde 16, se už nepočítá. Jednoduché.

4) součástí mailové zprávy budiž použitelný kontakt.

5) s obrázky, které nám přijdou, si budeme dělat, co chceme.

Takže až ovce budou vyžírat ty tuny zadiny v Mezihorkách, popásat se na fotbalovém hřišti s podobně mizerným oplocením, jako mám já, nebo se pást na kopřivách na Kazákovo louce, vězte, že neumím víc, než vymyslet pár zbytečných výmluv plus jehně na zacpání hrdel stěžovačů. Jde to? S Bačou jakbysmet.

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: VALEČ   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz