existuje farmář, který nemiluje Fiskars?

25.1.2012

Rejčky a sekyrky vydobily jménu zmíněném v nadpisu parádní reputaci. A co přístup k zákazníkům?

První lopatorýč od Fiskarsu mě přesvědčil, že existují nástroje, které člověku ušetří spoustu námahy narozdíl od jiných, které způsobí spíš trápění. Měl jsem tehdy dokonce teleskopický, leč nevydržel mi dlouho, po třech měsících mi jej nějaký gauner spolu s dalším nářadím a dlouhým kusem tlustého CYKY kabelu ukradl. Možná čornul, těžko říct, nedal o sobě vědět.

Když jsem během bahnivěho jara půl ani ne rok na to, tedy tři roky zpátky potřeboval zaházet rouru přivádějící mi vodu zvrchu dólu, pustil jsem se do toho až po nákupu rýčku nového, poněvadž abych se tolik nenadřel. Jednou se u nás stavil Aleš Wanata. "Ty bláho, no jasně, jít žít na pustý ostrov, bez téhle lopaty bych nevyrazil."  Takže na tom rýčku fakt něco bude. Zatím jej mám, stejně jako malou i velkou sekeru, pár pil (před těmi ovšem varuji, co se řezání týče, berte Bahco, jen trochu jiná Skandinávie) a malé i o něco větší zahradnické nůžky. Škrabku na brambory máme Victorinox a jsme také nadmíru spokojeni.

Ty o něco větší zahradnické nůžky se porouchaly, viz obr., takže jsem krz kontaktní formulář u výrobku na fiskars.com zaslal následující zprávu:

Dobrý den,
nůžky mám několik let, možná 4. Celou to dobu jsem s nimi byl spokojen a rád je používal. Poslední půlrok to tak není, poněvadž se nacházejí ve stavu ilustračního obrázku. Koukal jsem na náhradní díly do lecjakých fiskars katalogů, ptal se po prodejnách... prostě bych potřeboval nahradit ten pokažený díl novým, aby nůžky zase fungovaly a mně to kolem mého obydlí nezarůstalo křákem. Děkuji za promptní info, VoVes.

Odpověď obsahující férovou nabídku přišla promptně, pan René Volkmer, sales manager Fiskars CZ+SK mi v nich slíbil tytéž nůžky nové výměnou za porouchané. Porouchané jsem odeslal a nyní se těším na to, jak to kolem potoka a plotu a kořenovky a boudy a leckde jinde prostříhám do krásna. Takže pokud si nůžky koncem týdne budu moct vyzvednout na počtě, tak paráda a Fiskars team má další plusbod, jsem rád, že o tom mohu takto svědčit. Garmont mi po půl roce rozpadé pohory za 4,5tis dvakrát vrátil, že neuznává. Hm.

A kdo ty nůžky takhle oddělal? Tuším, že se tak stalo během Brontosauřího návratu do dětství během jara 2011. Udělali tehdy fakt hafo haro práce, Terezo, Adélo, Ondřeji dík.

A komu se tehdy při řezání ulomila špička u Velké 10” zahradní pilky se sponou na opasek? Nakonec se k tomu přiznal Machi, jeden z chovanců, co s námi šel Trunpu.

Hotovo.

Pan René Volkmer slíbil a slib splnil, počtou dorazily krásné nové nůžky. Na to konto můžeme FISKARS milovat ještě víc. Zapomněl jsem ještě zmínit Fiskars lopatu na sníh, kterou letos odhazujeme sníh a pro zábavnější bruslení vytváříme cestičky na zamrzlém posněženém rybníce.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz