Tamjdem tam byl ve Valči

14.8.2012

Tamjdem tam byl ve Valči"Chceli by sme sa Vám poďakovať za vašu účasť a ochotu stráviť víkend pri pomoci na biostatku Valeč. Podarilo sa nám presekat staru cestu, pripravit nadrz pre korenovu cisticku, ocistit sennik, a opravit stanovy tabor." Těmito slovy děkovala Mája s Kubou dobrovolníkům tamjdemákům.

Příznakem doby je vysoká fluktuace partnerů, takže čtyřletá spolupráce se sdružením DUHA se dá považovat za dost dlouholetou. Biostatek poskytuje zázemí, AREA viva administruje a formálně kryje, DUHA přiváží dobrovolníky a všichni se pak radujeme. V rámci Tamjdem projektu se odehrávají víkendové pobyty českých i zahraničních dobrovolníků pro podporu domácího nezisku.
Komise pod Odborem životního prostředí doporučila zastupitelstvu Karlovarského kraje, aby ze svého rozpočtu ukrojil kus prostředků pro podporu tohoto povšechně ekologického počinu. Jedním z našich závazků vůči donátorovi bylo uspořádání fotosoutěže mezi účastníky a hle, vítěznou fotografii vidíte v úvodu příspěvku. Tato i ostatní v pořadí visely na Povalči, kde je obdivovaly tuny hostí.
Pojďme si dál odcitovat zbytek textu leaderky Máji, poněvadž proč vymýšlet něco vlatního:
"Odmenou za to nám bol príjemné strávený víkend v prostredí zrejúceho sadu, mečania ovci a bzukotu včiel. Jedli sme domáce produkty v prírodnej kuchyni, spali v marigotkách a drevených stanoch, a vyskúšali alternatívne formy kúpele. Večeri sme strávili s gitarou u ohne a celé sme si to spríjemnili romantickou nočnou prechádzkou do barokných zákutí Valče, aj keď nám bránku predsa len neotvorili! Hoci sme kafé u suseda nestihli, zašli sme si do sadu na čerešne, a popočúvali dovody a výhody bývania v týpi a jurte.
K tomu všetkému nám Vojta ukázal ako sa robí ovčí sýr a syrovátka,
 pečie chléb,  doja a strihajú ovce. Byl to moc hezký zažitok, tamjdem jak má být, škoda že len na víkend!
Ďakujeme za pomoc a veríme že sa ešte někdy na Tamjdemu stretneme, dovtedy sa majte hezky, ať sa vám darí!
Zdraví Mája a Kuba
A Vojta.

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: PARTNEŘI   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz