Slaměné jurty Petra Skořepy

4.1.2013

Slaměné jurty Petra SkořepyUž dlouho jsme nenapsali nic o jurtě. Možná proto, že se už těšíme, jak na pozemku vedle postavíme něco bytelnějšího a pro Lenku s Hedvikou pohodlnějšího. Čtvrtou zimu prožíváme v obydlí, které je designované na každotýdenní přesuny = zbourat a postavit znova a líp. My na jurtu od vztyčení nějak zásadně nesahli, což se už dost projevuje... Ale pojďme do pozitivna: kolem Petra Skořepy existuje ekovesnice, kde se jurtám nevěnují s tak moc hobby přístupem, jako my.

Jeden odkaz za všechny: celoročně obyvatelná jurta ze slámy. A na témže velmi komplexním webu visí ke sdílení spoustu dalšího materiálu o soběstačnosti, alternativním stavitelství i komunitním životě. Tak do toho.

Mimoto nám nového partnera popisuje Petra Stejskalová:
Občanské sdružení Ekovesnice o.s. se snaží šířit dobře využitelné praktické informace směřující k trvale udržitelnému životu na naší planetě, stavění, získávání potravy a energie, tedy k soběstačnosti na všech úrovních. Proto také pořádá přednášky a semináře o přírodním stavitelství, soběstačnosti a zahradách, jak teoretické, tak praktické, které jsou nabité velkým množstvím informacích propojených do souvislostí.


Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: PARTNEŘI   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz