Občanské sdružení Povaleč

11.6.2009

Občanské sdružení PovalečObčanské sdružení Povaleč vzniklo koncem dubna 2008 na popud hlavních organizátorů Povalče. Cílem je organizace převážně hudebních, ale i dalších kulturních aktivit, podpora začínajících kapel, souborů, djs... Hlavní náplní sdružení je třídenní letní festival ve Valči, ale i jiné doprovodné akce jako byl například Zimní Povaleč v pražské La Fabrice. Sdružení jde o bavení lidí, kulturní zpestření života v jedné krásné vesničce na Karlovarsku a zároveň všechno dělat tak trochu jinak.

Cílem jejich ani lidí, kteří nám s festivalem každoročně pomáhají, není na festivalu zbohatnout, ale uspořádat akci s výjimečnou atmosférou, žánrově nevyhraněnou, kde si každý najde něco, co ho baví a nemusí platit předražené vstupné, aby mohl shlédnout mediálně známé interperty. Proto vzniklo občanské sdružení Povaleč, sdružující všechny, kteří se chtějí na této a jiných akcích sdružením zaštítěných podílet a pomoci nám dělat věci trochu jinak.
A také chtějí delat věci tak trochu jinak.

Aktuálně o mejdanu Festival Povaleč 09:

Co budem poslouchat? Mno tak o tom bude tento text. Zveřejnili jsme kompletní seznam kapel, Djs, divadla a další budou ještě doplňovány.

Nebudem se tu rozepisovat o všech dopodrobna, proletíme to hopem. Takže:
Prago union to nám ukážou co je to dobrej hiphop. Dvojice, která určitě stojí za to. Letošní headliner spolu s další kapelou, která vás rozhejbá svými reggae rytmy – Švihadlo. Legendární a dlouholetá česká reggae jednička. Kdo nezná, ať se stydí a kouká to dohnat!

Zajímavá bude návštěva od našich západních sousedů. Z německa přijedou Jenix, s půvabnou zpěvačkou Jenny, vycházející pop-rocková hvězda z Zittau.

A pak můžeme pokračovat dál a dál, U-Prag zastoupí elektroniku, Basta fidel, Afrodisiak, Discoballs a Bug'n'dub zas přihodí ještě trochu toho reggae a ska. Z písničkářů nás navštíví opět Záviš, Xindl X a Adolpho. Tvrdší styly zastoupí Jolly joker and the Beatles of the Universe, brněnští Annie's trip. Svojí tradiční show také předvedou Jackylovy slipy – jak by mohli chybět. Trochu cirkusu na podium přivezou Unifiction, trochu Hudby Prahy a Jasný páky zase Uširváč.
Z minulých ročníků jsme oslovili opět Monoskop, kteří předvedli i na Jarním Povalči perfektní show, Malou bílou vránu, Final Vision, Psychedelickýho flákače, Orchestru sušice a Hoppy Chops. Nesmíme ale zapomenout na skvělé The Pooh, mladé kluky z Barevnýho nátěru co chtěji do rádia, žižkovo-karlovarští Good fellas, countrypunkoví The Tower of Dudes, melodické Papa Noel, či Ufajr, bigbeatoví Mumray, skapunkoví liberečáky Doowhenblade, punkoví Já ještě nevim, Bangrajang a Zakázaný ovoce, nebo našlapávací Reverends a lehce metaloví Albireo.

Program je tedy zase o poznání lepší a bohatší, nudit se tedy opravdu nebudete.

Dále můžete počítat s tradiční béčkovou DJ stagí, alternativním divadelním stanem v sadu a nově i chilloutem v čajovně. A letos dokonce místní slibují čistou hasičskou nádrž upravenou na koupání hned kousek od sadu. Nově taky přibude vegetariánská a bio kuchyně.

Počítejte také s autobusovým svozem, který pojede z Prahy (od Klubovny) v pátek ve tři tam a zpět pojede v pondělí v poledne. Pokud bude dost zájemců, vypravíme vozů víc. Rezervace zprovozníme v nejbližších dnech, lístky bude možné si také koupit za výhodnější cenu v Klubovně. No a to je pro dnešek vše, zdraví celý Monsterdick.

www.povalec.cz

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: PARTNEŘI   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz