včelařská maringotka

7.7.2008

včelařská maringotkaInzerát se čerstvě objevil na Internetu – kompletně vybavená včelařská maringotka pro 20 úlů a všechny ty kouřáky, vařáky, medomety k tomu. Pak se na biostatku čerstvě objevil traktor, takže bylo čím výbavu ze Stodu na Valečsko odtáhnout. Pepa Pípa naskočil do jeepa, VoVes do kabiny, MP3 on a hurá na jih. Zatím všechno, jak má být, céčko mám, to na traktor stačí, technická i pojištění v dokladech, prostě všechno v cajku.

Příjezd do Stodu a hle: maringotka bez čísel a světel stála nejen na místě, ale i na ráfkách a prý takhle již několik zim. “Umíme do pneumatik dostat vzduch z kompresoru traktoru?” zazněla otázka a pravdivá odpověď nás donutila rozjet se po městečku shánět pomoc.
To už dorazili Veronika, Metod a Dominik a začalo houstnout, poněvadž tahle nová parta začala kérovat do Libuše, vdově po včelaři – málo si sedli a některé invektivy vyznívaly vskutku komicky, prostě vyřídilka hrdé ženy matronovitého typu narazila na vrstevnatou slovní zásobu nestydatého floutka. To v situaci nepojízdné maringotky, kterou jsme potřebovali odtáhnout 90Km daleko.
Teď bacha: ukázalo se, že Veronika má ve Stodu kmotra, který následně poskytnul rady i kompresor, což zavdalo novému napětí, zda vzduch v pneumatikách zůstane. Sehnal by kmotr i je? Zatím pohoda a vzduch neušel ani v příští půl hodině, po kterou jsme porovnávali argumenty pro a proti nižší ceně na konto maringotky nepřipravené pro silniční provoz.
Tak jo, dohoda padla a jedeme zase zpět na Valeč, průměrná rychlost 30Km/h, do kabiny mi syčí ucházející hadice pro vzduchování brzd, takže Prodigy pouštím na max. I kdyby hadice byla funkční, vzduch se dostane ke kompletně zarezlému brzdnému mechanizmu. Cukatura odpovídající stavu silnic, amplituda vysoká zejména kolem Manětína.
Úplně jsme s Pepou Pípou, který trpělivě blikal parkovačkami po celou dobu, co se za soupravou traktor + maringotka táhnul, dostali záchvat radostného smíchu, když jsme zaparkovali za stodolou v Jeřeni.
Pneu jsou plné dosud…

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: ELEMENTY   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz