doupovské teepee

5.5.2010

doupovské teepeeSpartánské ubytovací zařízení v podobě teepee vyrostlo v sadu. Tím pádem máme kde nechat přenocovat účastníky táborů, výměn, workcampů. I WWOOFer může na čas teepee obydlet. Zatím jsme v něm ogrilovali zeleninu i maso, popili, popovídali, oheň hořel a měsíc svítil. Stojí kousek od včelařské maringotky, takže když s exkurzujícími dětmi koukáme na včely, útočištěm před vniknutím do ráje/pekla žihadel nám tvoří právě tato stavba prérijních indiánů.

Mělo přijet hafo Brontosaurů, přijel produktivní výběr. Se šesticí příjemných mladých jsme oplotili stromky, postavili část ohrady kolem permakulturní zeleninové zahrádky a hlavně hlavně vztyčili teepee. Ušil je Sapazi a z jeho internetové prezentace jsme také stáhli návod, kterým jsme se dokonce částečně řídili.

složené doupovské teepee tee-pee

složené doupovské teepee tee-pee složené doupovské teepee tee-peesložené doupovské teepee tee-pee
Teepee je složené a čeká, až to vymyslíme a pustíme se do práce

 Návodem jsme se snažili řídit pořádně, ale ne všemu z něj jsme věřili a hledali vlastní cesty. To, co se nám zdálo snazší nebo logičtější provést jinak, to jsme tak provedli. Na shodu nás bylo dost a všech deset se nás podporovalo v našem vlastním pohledu na stavbu. Sestavili jsme tedy všechny tyče hezky k sobě, takže jsme už měli správný tvar. Jsme báječní, říkali jsme si.

doupovské teepee tee-pee doupovské teepee tee-pee doupovské teepee tee-pee s Bačou
Takhle jsme to vymysleli a u zahájení práce s plachtou ještě netušili, (Bača smí dovnitř jen nakukovat)

že na první četby hlouposti v sapaziho návodu nejsou jen tak, že mají svůj význam. Ale už jsme nic nepředělávali, nebo jen trochu něco tak nějak sešoupli, pošoupli, rozšoupli.

A večer roztopili, dali tam grill, donesli si víno pivo limo, sesedli dovnitř, přišla i zámecká posila, hovořili, bavili se a měli se dobře. Brontosauři, dík.

doupovské teepee tee-pee

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: ELEMENTY   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz