Zpracovna zemědělské produkce I

20.11.2013

Zpracovna zemědělské produkce IAčkoli v Jurtě nás to baví málo, nezačali jsme budovat rodinný domek, ale výrobní prostor. Sýrárnu. Takže víc, než kdy jindy se dá přiject bez obavy, že nebude dílo, ke kterému by se nedala přiložit ruka. Předem děkuji. Pomocníků se na stavbě vystřídalo hafo. Namátkou Myko, Králík, Františka, Míša, Ivan (ale tomu jsem zaplatil normálně cash, tak nevím, jestli se to počítá), Vintíř, Marika... samozřejmě Lenka s Hevikou. Velký skok jde na vrub Kmenovcům Alonovi, Amacovi, Jonatanovi a Šorešovi.

Čtyři posledně jmenovaní na den opustili své rodiny či spíše svou jednu rodinu velkou, od Nového Strašecí za rozbřesku dorazili na náš plácek a pustili se do díla. Jejich mnoho položených řad broušených keramických profilů posunulo budovu budoucí sýrárny (porážky, moštárny, stáčítny, kiosku...) velmi kupředu. Předtím Ivan odvedl velkou práci v podobě prvního šáru, předtím ještě Peterkovo bagristi, Větrákovo štěrkaři, Svobodovo stavebniny, betonárka nad Střelou... dalo by se jít hodně do hloubky... každopádně s těma cihlama je to nějak víc všechno vidět.

Komunita 12 kmenů čili Twelve Tribes v ČR fungující na farmě Uchované semínko má své domácnosti rozprostřené nepříč kontinenry a roste napříč generacemi. Tato schopnost zakládá jakousi povinnost jejich členů vést neotřelý život  Neotřelý život se stává trnem nebo rovnou trámem v oku jednotlivců i úřadů. Proto se dva měsíce nazpět našimi médii mihla zpráva o tom, jak se partička občanů z jedné německé vesnice (Klosterzimern) zdráhá posílat své děti do konvenčních škol. Při zabavování 28 dětí zasahovali němečtí policisté. Detaily jinde, zde jen krátká podpora Kmenovcům - naše rodina má svou zkušenost s německou i českou komunitou. Jejich způsob života je pro nás inspirativní, rádi se s nimi potkáváme a čas trávený s Kmenovci je nám povzbuzením i oporou. Hájíme je. Nejen proto, že lepením cihly k cihle pomohli sýrárně.

Kmenovci, děkujeme.

Posledně mi Honza Skalák pomohl usadit překlady. Koncem týdne přijede Vávra s mámou vylít věnec, pak Rolf se Syrečkem vztyčí krov...  Klidně se také kdo jak chcete/můžete, účastněte. Pomocníkům podáváme jehněčí, při práci dobrovolně pijeme Žatecké Premium.

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: ELEMENTY   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz