letní kuchyně

29.7.2009

letní kuchyněStojí ve Střížkově sadu, slouží jako zázemí pro environmentálně osvětové, zážitkově pedagogické a sociálně zemědělské akce. Naposledy ji prozkoušel letní tábor pro děti O OVCÍCH A O OVOCI, hodila se, vařilo se v ní dobře, skrývalo před deštěm také. Metod v ní navíc staví komín, do kterého se vejde udírna a napojí se na něj nezávislá pec na chleba a sporák s troubou.

Na stavbě kuchyně se vystřídali žlutičtí pasťáci, strýc David, účastníci workcampu Doupov 2009, průběžně Metod a nakonec dětičky oplácávaly pec na chleba bahnem se slámou.

Materiál? Opět jsme zrecyklovali, co jsme mohli. Výhybkové pražce ze zrušených výhybek, trámy ze zbouraného kravína, falcovky ze střechy, která má na sobě teď bramak, nevypálené cihly na pec a komín, na podlaze vyřazené šalovací desky z bestu, ze strarých beden na plynové masky máme skříně.

Kuchyně je takticky položena v blízkosti moštárny, takže na kafíčko od práce se dá skočit snadno. Kuchyň lemuje potůček vedoucí přímo z prameniště v lese nad sadem, tzn. přívor studené čerstvé vody zajištěn, pitná i bez převaření. Výborně, přijďte si uvařit.

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: ELEMENTY   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz