Kořenová čistírna odpadních vod

12.8.2012

Kořenová čistírna odpadních vodRadikálním prvkem je kořenová čistička odpadních vod, poněvadž se na jejím budování podílelo neuvěřitelné množství protagonistů od dodavatelů ideje přes dobrodince napříč sférou komerce i nezisku až po média veřejné i soukromé služby. Celá barvitá parta nás posledních půldruhého roku natahovala pro mohutný skok kupředu v plnění snů všech HeLeVo.

Svedl jsem odpady. Hůrský se může stát adeptem pro rubriku Obdarovali nás skrzevá lampové stožáry pro realizaci kombinace hmyzího hotelu, zvoničky a sloupku od vstupní brány, ve kterém bude schována elektroměrová kaplička. Když jsem nikde v Podbořanech nesehnal flexi odpadní rouru, přičemž do některých krámů se mi nechtělo, poněvadž tam bývají nepříjemní, u Hůrského v elektroshopu se nejen dala objednat 16Acyky5%240V, ale i pořídit kabelová chránička, kterými jsem koupelnu i kuchyň do kanaldy před septikem svedl. Bakterie, množte se, rostlinky potřebujou dekomponovanou stravu. Výměnou za kyslík.


Na jezírku za čističkou se nám usadila trojice vzácného čápa černého, což mi připomíná, že kořenovka leží v EVL zóny NATURA 2000. Další související zkratkou budiž EIA, kterou malou jsme museli nechat udělat. Děkujeme AMETYSTe! Tak je to pravda. Nejen, že ťuhýk v křovinách na břehu přežije lépe, než kde jinde v teplých krajinách, ale i čáp černý potvrzuje blahodárný vliv tohoto způsobu navracení námi použité vody a dalších příměsí zpět do volné přírody. Tři čápi černí, nikoli jeden, dva, nebo čtyři, ale 3 (tři!) V Takzvaném zlu čteme o sledování mixu heterosexuality s bi i homo, my zde můžeme sledovat stejně složený trojlístek ve vydání čápa černého. Hned jak jsem se s fotoaparátem přiblížil, plaší ptáci zaplácali ploutvemi a odplachtili před kulisu dle vlastního výběru:

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: ELEMENTY   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz