VII. biopárty - 20. září 2014 - letos KOLAUDAČNÍ

24.8.2014

VII. biopárty - 20. září 2014 - letos KOLAUDAČNÍMalebná krajina Doupovských hor, vysokokmenný sad vypásaný ovcemi a romantický zámecký areál hned vedle vytvoří kulisu pro tradiční dožínkovou veselici na ekofarmě Biostatek. Vzhledem k tomu, že dozrávají jablka a hrušky, mošt tu zejména v sobotu poteče proudy. Také ovčí laktace ještě poběží, takže sýr bude a porazil jsem Zora = klobásy. A hlavně předvedeme ZPRACOVNU ZEMĚDĚLSKÉ PRODUKCE!!! Zveme.

Kolaudace Zpracovny zemědělské produkce (!!!) přímo na ekofarmě Biostatek: plácek v přírodě 5min severně od valečské návsi, v sobotu 20. září 2014 přes den komponovaný program pro všechny, rodiny s dětmi hlavně. Po žívém dni živá muzika večer. Zveme i rodáky, výrazně dámy, které vysázely "naše" sady v roce 1928. Ten den = 84 roky nato servírujeme čerstvě vypracované mošty z jablek a hrušek. E.a: ovčí sýry, jehněčí dršťkovou, med včelí sadový, stříhání ovcí, pedagogickou porážku dle hlasování; dětskou řádírnu na seně, možná i sršňovici.

Za celé HeLeVoKa zve VoVes.

Z programu zatím známe toto:
12:00 - K obědu podáváme jehněčí ragout s kuskusem, dršťkovka či vývar i něco vegetarian friendly... zapijeme 11° žateckou případně. Lahůdky typu zralý i čerstvý sýr, klobása, jogurty, digestivy a tak dále a tak podobně na pultě.
14:00 - exkurze po Biostatku a hlavně právě zprovozněné ZPRACOVNĚ ZEMĚDĚLSKÉ PRODUKCE - sýrárny, moštárny, bourárny, mýdlárny... all-in-one. K tomu: Proč chováme včely? povídání o životě včel přímo ve včelíně Proč chováme ovce? vlnařská dílna a něco o ovčích sýrech Proč pěstujeme ovoce? moštování starých odrůd jablek a hrušek.
Obligátně probereme princip kompostovacích toalet a kořenové čističky odpadních vod, obojí z ukázkami případně aktivním zapojením návštěvníků.
17:00 Mše v kostele Sv. Jana Křtitele na valečské návsi, předtím se zastavíme u rožněného berana na návsi - Metodovo akce
19:00 Dojení ovcí
večer posezení u ohně, muzika v jurtě, besedování, muzicírování...

Extra:

Zelenina z ekofarmy Žatec, Račetická cibule na uskladnění, ručně vybírané brambory z Pípovo hospodářství.

Info:

Vojtěch Veselý, 775272678, vojtech@biostatek.cz, další kontaktní data
Lokace: Valeč, okr. Karlovy Vary, plácek za vesnicí kousek od návsi, GPS: 50.178478285528385,13.2502194469299, více o tom, jak k nám v sekci KONTAKT.

Kdo by rád před akcí nebo po ní přespal v zámecké ubytovně (250,-/postel/noc), nechť se ozve nejlépe přímo Aleně Zemanové (e-mail: zemanova@valec-zamek.cz, tel.: 353 399 731, skype:  alezem1). Další možnosti přespání: Hamerský domek, Penzion Nahořečice nebo vinárna U Hroznu přímo na Valečské návsi, ale ta bude plná.

Autor: biostatek   |   Sekce: VALEČ   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz