Report z Poznej svého farmáře 2017

20.7.2017

Report z Poznej svého farmáře 2017Převzato z ministerského webu: Projekt Poznej svého farmáře se tentokrát rozjel směr Karlovarský kraj, přesněji na farmu Biostatek v blízkosti zámku ve Valeči.

Jako již tradičně začali první návštěvníci přicházet již před desátou hodinou, kde se hned u vstupu mohli seznámit s programem na celý den. A že bylo s čím se seznamovat! Společně s moderátorem se hned na počátku představili i ti nejpovolanější, kteří všechny zúčastněné obeznámili s posláním biofarmy a přínosem hospodaření v bio kvalitě. Hned na to navázala ukázka výroby sýrů a s tím spojené ochutnávky. Již tak roztoužené chuťové pohárky poté potěšila pro změnu ochutnávka rybích specialit a ukázka zpracování sladkovodní ryby v rámci projektu Ryba na talíř. Během probíhajícího farmářského trhu, čítající velké množství lokálních farmářských pochutin a užitečných věcí, se návštěvníci také na chvíli odebrali na ukázku stříhání ovcí a následného zpracování vlny. Koňští nadšenci rozhodně nepohrdli koňskou drezúrou v odpoledních hodinách. Děti se prozatím vyřádily na skákacím kombajnu, nechaly si pomalovat obličej rozmanitými obrazci a zasoutěžily „O velké kulové“.

Čas se brzy nachýlil ke svému konci a museli jsme se s Biostatkem a všemi jeho příznivci, kterým jsme popřáli co nejvíce spokojených návštěvníků, rozloučit. Již za týden se opět potkáme na farmě Ušatá koza v Moravskoslezském kraji.

 

A ti, kdo tu i byli, vědí, že se toho ten den dělo o hodně víc.

Autor: biostatek   |   Sekce: AKCE   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

biostatek - Zámecká 20, 364 55 Valeč - vojtech@biostatek.cz